İnsan çözümleri sizinle
İçeriğe git
DiSCPROFiL YARDIMCI KAYNAKLAR        
Reorganizasyon                                                                             

Kurumsal Açıdan

Bir şirket içinde yeni pozisyonların veya rollerin ortaya çıktığı durumlarda, ilgili pozisyonların o şirketin mevcut çalışanları tarafından doldurulmasını ifade eder.

Doldurulması gereken ve yeni oluşan görevlere doğru kişiyi bulmak için DISC yardımının ön şartı, yeni pozisyon için davranışsal gerekliliklerin açıkça ortaya konmasıdır. (Görev Analizi). DISC, en iyi adayın seçilmesine yardımcı olmak için bireylerin profillerini bu görev analizi ile hızlı ve kolay bir şekilde karşılaştırmak için ideal bir araçtır. DiSCPROFiL gibi bilgisayar destekli bir DISC sistemi, bir şirketin tüm çalışanlarını yeni pozisyonun gereklerine göre değerlendirmeyi pratik şekilde yapacaktır.
Yeniden Yapılanma

Reorganizasyon, bir şirkette organizasyon yapısındaki değişimleri ifade eder. Bölümler veya görevler yeniden düzenlenebilir. Yeni pozisyonlar ve görevler oluşabilir, bu ihtiyaçlar şirket içinden karşılanabilir. Bu süreç pek çok yönden işe alım sürecine benzer ancak potansiyel adaylar Şirket içinden olduğundan adaylar hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olunur. Böyle bir kurumun düzenli bir DISC tabanlı değerlendirme kullanıcısı olması durumunda, bu bilgiler, ihtiyaç duyulan pozisyonlara doğru adayların belirlenmesinde çok yardımcı olacaktır.
Bireysel Açıdan

Bir çalışanın şirket içinde yer (görev)  değiştirmesi durumunda bir aday  profilinin bir dizi iş profili ile  karşılaştırılmasını gerektirir. Bu  durum genelde mevcut görevlerin  şirkette gereksiz hale gelmesinden  kaynaklanır. DiSCPROFiL bu  çalışmada da pratik uygulamalar  sunar.

DISC,
Aday Profillerini,
Görev Analizi
ile kolayca karşılaştırmak
için ideal bir araçtır

                                                                                                

Her iki açıdan da bakıldığında DISC  pratik ve etkili bir araçtır. Doğru yerleştirme yapabilmek için  hem kişileri hem de görevleri analiz  ederek ve Görev-Aday  karşılaştırmalarını yaparak etkili  sonuçlar elde edebiliriz. Ancak pek  çok şirket aday profillerinin  dosyalarını tutarken çok azı  organizasyon içindeki her görevi  kapsayan eksiksiz bir iş profili  dosyasına sahiptir. Bu tür bir iş profili  veri tabanı gerçek avantajlar  sağlayabilir ancak yapımına yönelik  pratik kısıtlamalar, genellikle sadece  otomatik bir DISC sistemi ile elde  edilebileceği anlamına gelir.
0216 594 50 90 Pzt - Cma 09:00-17:00
İçeriğe dön