İnsan çözümleri sizinle
İçeriğe git
DiSCPROFiL YARDIMCI KAYNAKLAR        
DISC Envanterinin Faydaları                                                                                      
DISC ile İşe Alım
DISC, kolay kullanımı, ekonomik olması, görev-aday eşleştirme potansiyeli nedeniyle işe alımlarda en yaygın kullanılan envanterdir. Bu özellikler, işletmenizde kişilik envanteri kullanmayı pratik ve ekonomik hale getirir.
Ek bir avantaj olarak, DISC ayrıca adayların veya işe yeni başlayan çalışanların kendi kişisel tarzlarını anlamalarına ve şirketinize uyum sağlamalarına yardımcı olabilecek bir aday geri bildirim raporu da sunar.
Takımlar ve Liderlik
DISC, dinamik ve başarılı ekipler  oluşturmaya yardımcı olan önemli bir  araçtır. İşyerinde herhangi bir gruptaki  tüm kişilik dinamiklerini yorumlamak,  raporlamak ve ekip oluşturmak,  sağladığı araçlar sayesinde basit bir  egzersiz haline gelir.

Aynı yaklaşım, sadece liderlik  niteliklerini değerlendirmekle kalmayıp,  aynı zamanda grubun bir bütün olarak  ihtiyaç duyduğu liderlik türünü  tanımlamak için ekip liderliğine  odaklanmak için de kullanılabilir.
DISC ile Etkili İletişim
DISC'in güçlü yönlerinden biri de, farklı kişiliklerin birbirleriyle nasıl etkileşime gireceğini açıklayabilmesidir. DISC prensipleri, herhangi bir çalışma ilişkisinin hem olumlu hem de sorunlu alanlarını tespit etmeye yardımcı olur ve hatta güçlendirilmesine yardımcı olacak yaklaşımlar önerir.
DISC kullanımı kolay,
uygun maliyetli ve adayları
görevlerle eşleştirmek için
ideal bir araçtır

                                                                                                                                                                                                                      

DISC etkili iletişimde kullanılan prensipler, aynı şekilde DISC profili bilinen bir kişiye karşı özel iletişim stratejisi tasarlamak için de kullanılabilir. Başka birinin özgün tarzını anlamak, eğitimden satışa ve yönetime kadar her ortamda yapıcı bir ilişki kurma konusunda güçlü bir destek sağlar.
Değerlendirme ve  Yönetme
Düzgün bir DISC analizi size bireylerin  iş yapma alışkanlıkları hakkında bilgi  sağlar, ayrıca en iyi şekilde  çalışmalarını sağlamak için onları nasıl  motive edeceğinize dair size ipuçları  verir.
DISC ile ilişki yönetimi yapmak,  işyerindeki farklı durumları anlamaya  ve çatışmaları başarılı bir şekilde  yönetmeye yardımcı olur.
0216 594 50 90 Pzt - Cma 09:00-17:00
İçeriğe dön