İnsan çözümleri sizinle
İçeriğe git
DiSCPROFiL YARDIMCI KAYNAKLAR        
Görev-Aday Eşleştirme                                                                                           
İdeal Kişi ve Görevin (İşin) Eşleştirilmesi
Görev-Aday Eşleştirme, bir görev için özel olarak hazırlanmış ve görevin davranışsal ihtiyaçlarını ortaya koyan DISC Stilinin, aday veya çalışan veri tabanındaki kişiler ile karşılaştırılarak, bu görev için en uygun kişisel DISC stiline sahip kişi yada kişilerin belirlenmesi çalışmasıdır. Ayrıca, bu çalışmayla kişinin görevin gereklerini yerine getirirken kullanabileceği güçlü yönlerini ve gelişmeye açık alanlarını belirlemek de mümkündür.
Hazır Görev Analizleri

Eğer herhangi bir sebeple şirketinizin içerisinde Görev Analizini yapamıyor veya yapmakta zorlanıyorsanız görev tanımınızı vererek DiSCPROFiL'den yardım alabilirsiniz.
Ücretsiz ve Limitsiz

Görev-Aday Eşleştirme ve Görev Analizi çalışması, DiSCPROFiL hizmetlerinin ücretsiz ve sınırsız bir parçasıdır. Kayıtlı DiSCPROFiL kullanıcıları herhangi bir kısıtlama olmadan eşleşmeler yapabilir ve iş profilleri oluşturabilirler. Kişinin işe uygunluğunun kararı temel olarak en az 4 faktörün gözetilmesini gerektirir. Eğitim, deneyim, özel beceriler ve kişilik. Bu sebeple adayın kişilik envanteri tek başına yeterli olmasa da, yine de en önemli faktör olarak ele alınmalıdır.
DiSCPROFiL ile Görev  Analizi Yapmak ve  Adayları Eşleştirmek

DiSCPROFiL ile bir görevin davranışsal  ihtiyaçlarını belirlemek mümkündür.

Bunun için görevi tanıyan en az 2, en  fazla 6 kişi ile 10 dakikalık biranket  yaptırmanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde görevin de DISC stilini  belirlemişolacaksınız.  Bu pozisyonauygun kişiyi bulmak için  aday listesi içerisinde görevin DISC  stiliyle aynı DISC stiline sahip adayları  eşleştirmeniz yeterli olacaktır.  

Eğer aday sayınız çok fazla ise  DiSCPROFiL size aradığınız stili  filtrelemenizde yardımcı olacaktır.

DiSCPROFiL adayın güçlü  ve gelişmeye açık yönlerini  görmenizi sağla.

                                                                                                       
0216 594 50 90 Pzt - Cma 09:00-17:00
İçeriğe dön