İnsan çözümleri sizinle
İçeriğe git
DiSC’e Giriş

 
DiSC kişilik envanteri, özellikle insan kaynakları ve kişisel gelişim için tasarlanmış, çok güçlü bir iletişim aracıdır. İnsan kaynaklarında, kişilik özelliklerine göre  işe alım, terfi ve kariyer planlaması yapmayı tam olarak destekler. Çalışanlar için, ideal bir kişisel gelişim ve öz farkındalık aracı  olduğu kadar, Liderlik ve ekip yönetimi konularında, yöneticiler için, disc kişilik envanteri, çok yardımcı bir rehberdir.
Yöneticiler İçin DiSC ile Pratik Yönetim Teknikleri

 
Yönetici olarak, çalışanları etkili yönetmeyi ve delegasyonu onlara basitçe “lütfen” ve “teşekkür ederim”  ile bir iş vermekten daha karmaşık buluyor olabilirsiniz. Muhtemelen farklı çalışanların değişik talimat ve geri bildirimlere olumlu cevap verdiklerine dikkat etmiş olabilirsiniz. Bazıları spesifik talimatlar ve geri bildirimleri hoş karşılarken, diğerleri tam tersini ister. Siz yönetim ve delegasyona karşı deneyimlere dayalı bir beceriye sahip olabilirsiniz. Ancak üretkenliği ve iş tatmini maksimize etmek için, farklı stillere sahip çalışanların için nasıl bir yaklaşımın etkili olacağını göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu yolculukta DiSCPROFiL raporları kullanacağınız en hızlı araç olacaktır.
DISC ile Müşterilerinize " Kişiye Özel Satış "

Zirvedeki satıcılar tüm müşterilerin DiSC Stillerine, kendilerini adapte edebilenlerdir. Başarılı hiçbir satıcı satış sürecinde bir DiSC stilinde kalmaz. Müşterinizin DiSC Stili hakkında ne söyleyebilirsiniz ?
Müşterinin DiSC stili satış denkleminin diğer yarısıdır. Eğer satıcılar kendilerini farklı alış stillerine adapte edemezler ise, ne yaparlarsa yapsınlar sadece kendilerine benzeyen müşteriler ile çalışabilirler.
Görev Analizi

 İşe doğru kişiyi bulamamak, şirketlerin ortak sorunlarından birisidir. İşe alım sürecinde, eğitimi, deneyimi, hatta referansları yeterli olduğu halde, çalışmaya başladıktan sonra uyum ve doğru davranış sergileme problemleri yaşayan çalışanlar olabilir. Bu kişilerin önemli bir kısmı, kısa zaman içinde işten de ayrılırlar. Ayrılma sebebi olarak da yöneticisinden «bize uyum sağlayamadı» cevabını sıklıkla duyarız. Görevin ve kişinin DiSCPROFiL’i yapılarak bu sorun büyük oranda ortadan kalkmaktadır.
DISC Kişilik Envanteri ile Tanışma

DISC kişilik değerlendirmesine dair kapsamlı bir kullanım kılavuzu. DISC, ne yapar, nasıl çalışır ve size nasıl yarar sağlar? Bu dokümanda hepsini bulacaksınız.
0216 594 50 90 Pzt - Cma 09:00-17:00
İçeriğe dön