İçeriğe git

Kendin ve Şirketin için DiSC Sertifikasyonu ile
Evden Çalışırken Başarıyı Yakala!

Bu eğitim programı, DiSC modelini kendi organizasyonlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmak isteyen İnsan Kaynakları ve Bölüm Yöneticilerinin veya Eğitim ve Gelişim profesyonellerinin uzmanlaşmasına yöneliktir.

Barış AK
DiSC Danışmanı

% 100 Gizlilik Güvencesiyle

Gelecek Eğitim Tarihi :
04-05 Aralık 2021

Süre: 2 Gün – Cumartesi ve Pazar 10:00-17:00
Ücret: Bilgi verilecektir  Sınırlı Kontenjan: 15
DiSC Sertifikasyon Programı
1. Gün
2. Gün
Eğitimin Ayrıcalıkları

Her zaman kullanacağınız, Başucu kitabı niteliğindeki 54 sayfa DiSC Teknik Rehberi.

DiSCPROFiL'e mükemmel bir giriş yapmanız için, 490 TL değerindeki "AKILLI GİRİŞ" paketi eğitimin bonusudur.

Eğitim sırasında ve eğitimden sonra Barış Ak'a sınırsız erişim ve destek alma imkanı

DiSC Kurumsal Uzmanlık Sertifikası

DiSCPROFiL iş ortaklığı programına yatay geçiş imkanı.  

Barış AK

Eğitim ve Kariyeri
 
Barış AK orta öğrenimini Nişantaşı Anadolu Lisesinde (EHSB)’ de, üniversite öğrenimini Marmara Üniversitesi işletme fakültesinde pazarlama dalında tamamladı. İş yaşamına tekstil sektöründe müşteri temsilcisi olarak başladı. YKM, daha sonra Doğuş Grubu şirketlerinde satış ve insan kaynakları süreçlerini bizzat yönettiği orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu. Bu süre içerisinde yurt içinde ve dışında ölçme ve değerlendirme sistemleri ve davranış bilimleri ile ilgili birçok seminer ve kursa katıldı.
  
Eğitmen
 
İnsan odaklı hayatı ve buna paralel çalışmaları, ona insanı ve insan davranışlarını bilimsel çalışmaların ışığında tanıtmıştır. Barış AK 2014 yılında kendi eğitim ve danışmanlık şirketini kurdu. Davranış bilimlerinin sunduğu bilimsel altyapıdan günlük hayatta faydalanmaya yönelik İnsanevi eğitim programlarını hazırladı ve sunmaya başladı. İnsanları tanıma, satış ve ikna süreçlerine yönelik eğitim programlarına yoğunlaştı. Daha önce satış eğitimlerine katılanların teşvikiyle Eylül 2019’da piyasaya çıkan  “Dünyayı Döndüren Satıcılar” kitabı Türkiye’nin satış konusunda yazılmış en kapsamlı ve özgün kitabı özelliğini taşımaktadır. Eğitim programlarının yanı sıra, “Etkili ve İlkeli İnsan modeli” İnsanevi’nin bireysel danışanlarına, insan bulmacasının çözümlerini keşfetmeleri amacıyla paylaşılmaktadır.
  
Davranış Envanteri Danışmanı
 
Üniversite yıllarında davranış bilimleri dersinde davranış envanterleri ile tanıştı. 1998-2011 yılları arasında profesyonel hayatına paralel olarak yurt dışında kullanılan farklı davranış envanterleri ve bunların Türk İnsanı’na uyarlanması üzerine araştırmalar yaptı. Bu çalışmaların bir meyvesi olarak, Dr. William Moulton Marston'ın DISC teorisine dayalı, DiSCPROFiL davranış envanterini  2011 yılında Türkiye’de online hizmete sundu. O günden bu yana Barış AK davranış envanterlerinin İK süreçlerinin yanı sıra,  günlük hayata dair nasıl kullanılacağını anlatıyor ve bu maratonu ömrünün sonuna kadar devam ettirebilmeyi arzu ediyor.  
  
Sosyal yaşamı
 
Evli ve 2 çocuk babası Barış Ak, görsel sanatlar ve doğa sporları tutkunudur. Yamaç paraşütü, rüzgâr sörfü, kayak ve yelken sporuyla aktif bir sporcu olarak ilgilenmektedir. “İstanbul’u gezdik gözlerimiz apaçık” gibi hikayesel fotoğraf çalışmaları ve Doğa fotoğraflarının dijital ortamda resme dönüştürülerek yüzeylerin dolgu maddeleri yükseltilmesi ve yüzeylere doku kazandırılmasıyla elde edilen 3 boyutlu çalışmaları vardır.


Neden Barış AK ile DiSC Kurumsal Uzmanlık Eğitimi?

  • Akademik bilgilerle katılımcıyı boğmaz, tecrübe ve uygulamaya hakimiyet ile verilen eğitim modeline inanır.
  • 30-40 Kişilik kalabalık sınıflarda eğitim yapmaz, 15 kişilik kontenjanla katılımcılara soru sorma ortamı sağlar.
  • Deneme/yanılma yönteminin girişimciler için büyük zaman ve para kaybı olduğunun bilincinde olarak İK süreçleri ve şirket içi gelişim çalışmaları için gerekli tüm bilgi ve tüyoları verir. Sadece yapılması gerekenleri değil, yapılmaması gerekenleri de öğretir.
  • Konuların bütünlüğüne önem verir, konuların tümüne hakim uzmandan eğitim alınmasının verimi maksimuma çıkaracağına inanır, konuların birbirinden kopmasına ve dağılmasına izin vermez.
  • Piyasadaki neredeyse tüm uzmanların aksine eğitimi İngilizce kelimelerle anlatmaz, Türkçe ve anlaşılır şekilde anlatır.
  • Kısa sürede verilebilecek bir eğitimi haftalarca uzatarak eğitim ücretini arttırma gayreti içine girmez, zamanı verimli kullanır.
  • Farklı öğrenme stillerine sahip kişilerin bir arada eğitim alabilmesi için özel tasarlanmış eğitimiyle , katılımcı etkileşimini teşvik eder.
  • İsmi bilindik markalarda “müdür” ünvanlı kişilere eğitim verdirterek eğitim ihtiyacı olanların gözünü boyamaya çalışmaz, konunun uygulama detaylarına hakim olmayan kişilerin bu konuda eğitim vermesine karşıdır.
  • İki günlük pratik ve stratejik bilgilerle dolu eğitimi 7/24 erişilebilecek uygulamalı video eğitimlerle destekler, hem de bu erişimi 6-12 ay gibi sınırlamaz, sınırsız erişim verir.
  • DiSC Kurumsal Uzmanlık Eğitimini, her gününü ölçme ve değerlendirme konularında strateji geliştirerek ve bunları bizzat uygulayarak geçiren kişilerin vermesi gerektiğine inanır.
Eğitimin Size Kazandıracakları ve Öğrenecekleriniz
Neden bazı elemanlarınızla ya da diğer yöneticiler ile diğerlerine göre daha rahat çalışabildiğinizi daha önce hiç düşündünüz mü ? DiSC Kurumsal Uzmanlık Eğitimi kendinizi ve diğerlerini daha iyi anlamanız için size bilgiler ve stratejiler sunan eğlenceli bir çalışmadır. Yönetici olarak bundan muazzam bir şekilde faydalanabilirsiniz. Bu eğitime katılmanız, yönetim öncelikleriniz ve tercihleriniz hakkında size çok miktarda bilgi sağlayacak. Buna ilaveten çalışma ortamınızda size göre öncelikleri ve tercihleri farklı insanlar ile pratik teknikleri kullanma becerisi geliştireceksiniz. Bu bilinç seviyesi kurumunuz içinde daha kişiye özel iletişim kurmanıza katkıda bulunarak, iletişimdeki olası çatışmaları da önleyecektir. Bireysel ve kurumsal veriminizi arttırmada size yardımcı olmamız, iletişim gücünü kurumunuzda başarıya ulaşma yolunda kullanabilmeniz için DiSC Kurumsal Uzmanlık Eğitimine katılmanızı tavsiye ediyoruz.  
Eğitime katılmak sadece kendinizin değil, etrafınızdaki insanların hayatlarında da bir değişiklik yaratacaktır. Bundan böyle onlar da kendilerini daha iyi tanıyan ve anlayan bir yönetici, çalışma arkadaşı ile çalışma lüksüne sahip olacaklardır. Bu değişikliğin karşılığını çok kısa bir süre içersinde onların yüzlerinde size karşı beliren hayranlık ve takdir ifadeleri ile alacaksınız. Elde edeceğiniz bu sonuçlar sizin kariyer planınızı pozitif anlamada önemli ölçüde etkileyecektir.İnsan Kaynakları Yöneticisiyseniz

Açık pozisyonlar için eğitimi, deneyimi ve becerileri uygun adaylarınız, ilgili bölüm yöneticileri tarafından bir türlü beğenilmiyorsa, DiSC Görev Analizi bu noktada sizin en güçlü yardımcınız olacak. Yöneticilere görevin davranışsal ihtiyaçlarını ortaya çıkartan anketi gönderin. Nasıl biriyle çalışmak istediklerini bilimsel bir metod yardımıyla 8 dakikada kolayca anlatsınlar. Siz de yeni adaylarda eğitim, deneyim, becerileri açısından uygun olmaları yanı sıra ve davranış özellikleriyle de yöneticilerin beklentilerini karşılayan adayları önerin. Adaylarınızın dosyalarını DiSCPROFiL kişilik envanteri raporlarıyla destekleyin. Bize uygun değil,  ekibe uyum sağlayamaz mazeretleri tarihe karışsın.

Bölüm Yöneticisiyseniz

Yapılan araştırmalarda, yüksek oranda, çalışanların şirketlerinden değil Yöneticilerinden ayrıldıkları tespit edilmiştir. Her yönetici, kendisi ile uyumlu olabilecek, direktiflerini doğru anlayıp uygulayacak veya takım halinde arkadaşça çalışabileceği ekipler kurmak ister. Aslında, ekiplerin, yapılacak işin mahiyetine göre, hangi davranış ve yetkinlik becerilerine sahip kişilerden oluşması gerektiğine de bakılmalıdır. DiSC kurumsal uzmanlık eğitimi projeye veya bölümün yaptığı işe odaklanarak doğru davranış ve yetkinliklere haiz kişilerin seçilerek ekibin oluşturulmasını sağlar. Yönetici ve Çalışan(lar)ın uyumunu, birlikte nasıl daha verimli çalışacaklarını veya birbirlerini daha iyi anlayarak çatışmaları azaltacaklarını sağlayan çözümler sunar.

Eğitim ve Gelişim Profesyoneliyseniz

Şirketlerde eğitim planları yapılırken sadece unvansal bazda veya bölümler bazında planlamalar yapılır ve bu doğrultuda gelişim eğitimleri alınır. DiSC modeli aracılığı ile her bir çalışanın hangi tür gelişim eğitimlerine ihtiyacı olduğu belirlenir ve böylece hem maliyet ve zaman hem de doğru kişiye doğru eğitim yatırımı açısından bu uygulama çok fayda sağlar. Kişi, kendi güçlü ve geliştirmesi gereken yönlerinin farkına varır. Güçlü yönleri ile başarılı olabileceği alanları seçme şansı olur. Gelişim alanları üzerinde çalışma ve iyileştirme yapma şansı olur. Kendine ve çevresine karşı sorumluluklarının farkına varır.
İçeriğe dön