İnsan çözümleri sizinle
İçeriğe git

Yönetim ve delegasyon
Yönetici olarak, çalışanları etkili yönetmeyi ve delegasyonu onlara basitçe “lütfen” ve “teşekkür ederim”  ile bir iş vermekten daha karmaşık buluyor olabilirsiniz. Muhtemelen farklı çalışanların değişik talimat ve geri bildirimlere olumlu cevap verdiklerine dikkat etmiş olabilirsiniz. Bazıları spesifik talimatlar ve geri bildirimleri hoş karşılarken, diğerleri tam tersini ister. Siz yönetim ve delegasyona karşı deneyimlere dayalı bir beceriye sahip olabilirsiniz. Ancak üretkenliği ve iş tatmini maksimize etmek için, farklı stillere sahip çalışanların için nasıl bir yaklaşımın etkili olacağını göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu yolculukta DiSCPROFiL raporları kullanacağınız en hızlı araç olacaktır.

Motivasyon
İnsanları motive edemezsiniz. Onlar kendilerini motive etmeliler. Bununla beraber yönetici olarak her durumda insanların doğal motivasyonları için bir şeyler bulabilecekleri bir ortam yaratabilirsiniz. Bu çalışanların en iyisini yapabilmeleri için onların temel ihtiyaçlarını ve önceliklerini hedef alan bir atmosfer yaratmak anlamına gelir ve siz DiSC Profil prensiplerini kullanarak bu şekildeki bir çevreyi kendi etrafınızda yaratabilirsiniz. Bu çevrenin doğasını anlamak yönettiğin insanlar üzerindeki temel etkisi sebebiyle çok önemlidir. Bu amaçla DiSCPROFiL raporları size en etkili yol gösterici araç olacaktır.  

Çalışan gelişimi
Yönetimin en önemli ama ihmal edilebilen alanlarından biriside çalışanların gelişimidir. Gelişimden kastımız, gün be gün geçerli iş görevleri üzerindeki yönlendirmeler değildir. Aksine çalışanların uzun dönemli profesyonel gelişimini kaynaklar, uygun ortam ve fırsatlar sağlayarak desteklemekten bahsediyoruz.
Çalışanlarınız onların gelişimine önemli engeller oluşturan sınırlamalar ile çalışmak zorunda kalabilirler. Araştırmalar göstermiştir ki yönetici olarak sizin için en etkili yöntem elemanların zayıf yönlerini düzeltmeye çalışmak yerine, onların güçlü yönlerini ortaya çıkarıp, bu yönlerinin gelişimine yardımcı olmaktır. Her yöneticinin bu gelişim görevine doğal bir yaklaşım tarzı vardır, sizin yaklaşımınızı DiSCPROFiL raporları anlatılıyor.

Yöneticinin yönetimi
Yöneticilikte genellikle atlanan ama en hassas konu üstlerin yönetimidir. Bu sizin yöneticinizi etkilemenize ve onunla verimli bir şekilde çalışmanıza bağlıdır. Bazen zor olsa da, yöneticinizin sizi nasıl gördüğünü anlamak önemlidir. DiSCPROFiL raporları sizin yöneticiniz tarafından nasıl algılandığınızı anlamınızı sağlayacaktır.

0216 594 50 90 Pzt - Cma 09:00-17:00
İçeriğe dön