İçeriğe git

Görev Analizi Çalışma Grubuna Hoşgeldiniz
Çalışma grubuna katılmak için şimdi kayıt olun


Uzun yıllardır DISC değerlendirmeleri ile çalışıyorum ve DiSCPROFiL online Görev Analizi özelliği ile, adayların DISC değerlendirmelerini görevin gerektirdiği davranışsal ihtiyaçlar ile karşılaştırmada en pratik ve etkili olanı.


Sevgi DEMİREL
İnsan Kaynakları Danışmanı
Görev analizi uygulaması, görevin gerektirdiği davranışsal özellikleri belirlemek üzere tasarlanmış bir araçtır, Görevi tanıyan kişilerce yapılır ve görevin kişilik envanterini ortaya çıkarma çalışmasıdır. Katılımcıların bir araya gelmesi gerekmez, online uygulanır.
Adayların, çalışanların kişilik envanterleri kendi görevlerinin kişilik envanterleri ile (görev analizleriyle) karşılaştır. Adayların açık pozisyonlarla eşleştirilmesinde, çalışanlar için ise  terfilerde ve işle ilgili problemlerinin çözümünde faydalanılır.
Çalışma her bir görev için görevi tanıyan en az 2 en fazla 6 kişi ile gerçekleştirilir. GA katılımcıları kurum içindekilerin yanı sıra, görevi tanıyan kurum dışıdan iş ortakları hatta müşterileriniz de olabilir.
Görev Analizi çalışma Grubuna kaydolmak için aşağıdaki formu doldurun. Uygulamaya bağlanmak için gerekli kullanıcı adınız ve şifreniz kayıt sırasında girdiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.
% 100 Gizlilik Güvencesiyle
GA Nedir, Nasıl çalışır, Ne yapar ve Nasıl yarar sağlar?
Her şey basit bir anket ile başlar
DISC, bir kişinin davranışındaki dört temel faktörü ölçer ve bu faktörleri kişiliği tanımlamak için kullanır. Bu kişilik profili bir 8 dakikalık basit bir anket aracılığıyla oluşturulur.
Davranış özelliklerini raporlar
Bireylerin işyerindeki davranışsal özellikleri ve kurumunuzdaki görevlerin davranışsal ihtiyaçları hakkında "özelleştirilmiş" bilgiler sunar. İşe alım, terfi gibi konularda kararlarınızı destekler.
Bir Kişilik Resmi Oluşturmak
Bu kişilik profili, her biri dört seçenek sunan yirmi dört sıfattan oluşan bir anket aracılığıyla oluşturulmuştur. Aday bu seçeneklerden ikisini seçer, biri davranışlarını en iyi temsil eden ve diğeri en az uygulanabilir olanıdır. Bu cevaplar daha sonra otomatik olarak işlenir ve bir dizi DISC sonucu üretmek için kullanılır.

İşe alım ve iş eşleştirme
DISC, basitliği, maliyet etkinliği ve iş eşleştirme potansiyeli nedeniyle  en yaygın şekilde işe alımda kullanılır. Bu özellikler, işletmenizde kişilik profili oluşturmayı pratik ve ekonomik hale getirir. İş eşleştirme kişinin DISC profili ile görevin davranışsal ihtiyaçlarını karşılaştırır, ve bunların ne kadar örtüştüğünü anlamamızı sağlar.
Psikometrik ölçüm aracıdır
DISC, günümüzde mevcut olan en popüler kişilik değerlendirme aracıdır. Kullanımı basittir, ancak güçlü ve doğru sonuçlarla işinizin gerektirdiği kadar ayrıntılı veya özet bilgiler sağlar.
Hızlı ve Etkili Kişilik Envanteri
İnsanları tanımak, işe alırken, yönetirken ve ekip oluştururken çok önemli bir beceridir. Bir kişiliğin nasıl çalıştığına dair kapsamlı ve objektif bir görüşe sahip olmak işyerinde büyük bir avantajdır ve aradığınız rekabet avantajını sağlayabilir.
İçeriğe dön